Skip to main content

BABKA WŁOSKA PANETTONE

Babka panettone to tradycyjny włoski przysmak. Pieczona na maśle, jajkach i wysokiej jakości mące, rozpieszcza podniebienia swym wspaniałym smakiem i delikatną konsytencją. Dodatek rodzynek i kandyzowanej skórki sprawia, że można się w niej zakochać od pierwszego kęsa.

Legenda mówi, że babkę wymyślił bogaty mediolańczyk zakochany w córce biednego piekarza. Aby być blisko ukochanej, zatrudnił się w piekarni. Któregoś dnia do ciasta chlebowego dodał masło, jajka, cukier, rodzynki i skórkę z cytryny i upiekł babkę, która wszystkich zachwyciła. Dzięki pomysłowemu Włochowi, babka w szybkim czasie zyskała sławę, a piekarz pieniądze i uznanie. Również córka piekarza nie pozostała obojętna na urok i pomysłowość swego zalotnika.

Babka panettone ma wyjątkowy, delikatny smak, zupełnie inny niż tradycyjne babki drożdżowe. Zawdzięcza to specjalnemu zaczynowi drożdżowemu, który potrzebuje aż kilkunastu godzin leżakowania. Cały proces, od przygotowania ciasta, poprzez pieczenie i studzenie trwa kilka dni. Ale warto poczekać, bo smak jest naprawdę wyjątkowy.

A może babka panettone tym razem zagości na Twoim świątecznym stole? Zapraszamy!