Witamy!

Piekarnia - Cukiernia "U Brzęczka"
Dowiedz się więcej

Polecane wyrobyTradycyjne wyroby cukiernicze – O nas

 

40lat3Firma „U Brzęczka” istnieje od 30 lat. Jednak historia nasza przygoda z branżą piekarniczo-0cukierniczą rozpoczęła się znacznie wcześniej, bo już w 1971 roku. Wówczas to Pan Wiesław Brzęczek do spółki z kolegą otworzył zakład cukierniczy w Orzeszu.

Aby utrzymać swoje rodziny, pracowali dniami i nocami, będąc jednocześnie szefami, pracownikami, dostawcami, jak i sprzątaczkami. Asortyment oferowany przez zakład nie był początkowo imponujący ilościowo, jednak wszystkie wyroby odznaczały się wyjątkową jakością. Ciężka praca i wyrzeczenia po czasie zaczęły przynosić efekty, sprzedaż rosła, asortyment się poszerzał, a właściciele zatrudniali kolejnych pracowników i przyjmowali uczniów do nauki.

40lat4Jako że po kilku latach wspólnik podjął decyzję o odejściu i otwarciu własnego zakładu, Wiesław Brzęczek już pod swoim nazwiskiem prowadził dalszą działalność i budował markę firmy. Zdecydował się wówczas na stworzenie rodzinnego przedsiębiorstwa na osiedlu Kolonia Jasna w mieście Pszczyna. Działania męża wspomagała przez cały ten okres Pani Wiesław Brzęczek.  Były to ciężkie czasy dla przedsiębiorców, którzy traktowani byli "po macoszemu" i potocznie nazywani "prywaciarzami". Z wielkim trudem przychodziło załatwienie jakiejkolwiek sprawy w urzędzie, nie mówiąc o zakupie materiałów budowlanych, czy znalezieniu rąk do pracy na budowie.

Ostatecznie dzięki niezłomnej konsekwencji w sierpniu 1986 roku małżeństwu Brzęczków udało się rozpocząć pracę zakładu przy ulicy Słonecznej, który działa nieprzerwanie aż do dzisiaj. Początkowo zakład zajmował się wypiekaniem chleba na zakwasie oraz innych rodzajów pieczywa, wkrótce jednak asortyment poszerzono również o tradycyjne wyroby cukiernicze. Wysoka jakość chleba tradycyjnego i ciast deserowych sprawiła, że grono klientów stale się poszerzało. Pozwoliło to na rozwój przedsiębiorstwa, które zaczęło sukcesywnie otwierać sklepy firmowe. Nowe placówki początkowo powstawały w Pszyczynie, aby z czasem pojawić się w okolicznych miejscowościach – Czechowicach-Dziedzicach, Tychach, Bielsku-Białej, Pawłowicach, Ustroniu czy Woli.
Stale też poszerzany był zakres oferowanych artykułów o m.in. praliny ręcznie robione czy lody tradycyjne.

40lat1Jakość produktów została doceniona także, przez inne przedsiębiorstwa, co sprawiło, że firma nawiązała współpracę na dostawę hurtową swoich produktów. Wkrótce właściciele firmy spełnili swoje marzenie o cukierni w centrum miasta i tak też w 1997 roku przy rynku w Pszczynie wyrosła piękna kamienica, na parterze której powstał sklep z kawiarnią - najładniejszy w okolicy. Podniósł on prestiż firmy i pozwolił dalej się rozwijać. Zachęceni sukcesem sklepu właściciele postanowili zainwestować w jeszcze jedną kamienicę i tak w 2003 roku powstał budynek przy ul. Dworcowej w Pszczynie. W 2005 roku w związku ze zwiększającą się produkcją i koniecznością dostosowania zakładu do norm Unii Europejskiej, właściciele podjęli trud rozbudowy i powiększenia zakładu. Dziś budynek przy ul. Słonecznej nie przypomina już w niczym małej piekarenki z lat 80-tych. Teraz to okazały budynek z pięknym, reprezentacyjnym sklepem i kawiarnią.

Obecnie Piekarnia-Cukiernia "u Brzęczka" zatrudnia około 100 pracowników i posiada 15 sklepów firmowych. Firma bierze aktywny udział w życiu publicznym, a swoich uczniów i pracowników dokształca na specjalistycznych kursach i szkoleniach. Wyrazem uznania dla pracy Piekarni-Cukierni "u Brzęczka" są liczne przyznane tytuły i odznaczenia. Pomimo dynamicznego rozwoju i rozbudowy firma wciąż pozostała rodzinnym przedsiębiorstwem, w którym dzisiaj pracują również dzieci założycieli. 

W długiej historii firmy jedna rzecz pozostawała niezmienna – wysoka jakość artykułów. Nasz chleb na zakwasie pieczemy wyłącznie z naturalnych produktów, na podstawie receptur ściśle chronionych przepisów. Najwięcej o naszym podejściu do pracy mówi motto firmy: Tworzymy wypieki z tradycją, pasją i sercem.

40lat540lat640lat7

Polecamy książkę:
"Legenda o chlebie"
legenda o chlebie sckil top produkt stprp firma rodzinna